UkrainObłęd

Czy Wy też odnosicie wrażenie jakby Was ktoś na siłę wciągał w jakąś codzienność fantasy sci-fi? Wyprowadzono znany, tradycyjny porządek dzienny i bombardują nas jakimiś absurdami. To wszystko nazywają nowym porządkiem i próbują nas z nim oswoić.

Dowiedz się więcej: UkrainObłęd

UKRAINIZACJA POLSKI

Doprawdy nie wiem czy idzie znaleźć inne określenie na to, co obecnie się dzieje w Polsce.

I od startu zaznaczam, niech nikt tego nie zrozumie źle – to co wydarzyło się na terenie Ukrainy to tragedia i w obliczu wojny należy pomagać potrzebującym. Jednak, raz – trzeba to robić na miarę swoich możliwości, a dwa – z głową.


Okropnie mnie irytuje wszechpojęty idiotyzm.
Absolutnie nie rozumiem i nigdy nie rozumiem w jak niby sposób mogłyby komukolwiek pomóc bezsensowne uczynki, typu AFISZOWANIE OBCEJ FLAGI wyłącznie celem „solidaryzowania się”.

Chcesz pomagać, jedź na Ukrainę i walcz, pracuj tam na miejscu własnymi rękami lub przekaż swoją wypłatę na tamtejsze wojsko i przygarnij uciekające kobiety z dzieckiem we własnym domu, dając im tymczasowe schronienie.


Jak się w tym wszystkim ma wywieszenie flagi obcego Państwa na budynku sejmu w Polsce i innych miejsc? Pal licho jeszcze, gdy obca zostaje dostawiona. Najgorzej, gdy POLSKA zostaje ZASTĄPIONA! Czy to nie jest już pogarda dla dumnego Polskiego symbolu narodowego i dla Polaków?

Odwiedzam mnóstwo stron, serwisów i portali internetowych i zaczynam być zniesmaczony tym co widzę. Jakby ktoś Cię cały czas siłą karmił niesmaczną papką, która Ci nie smakuje.. i tak do porzygu.

Wchodzimy na pierwszy z brzegu znany i popularny, ogólnodostępny serwis ogłoszeniowy i co widzimy?
Polskie barwy biało-czerwone dotychczas zostały ZASTĄPIONE ukraińskimi barwami narodowymi.. Polskich nie ma. Rozumiecie?

Czy my jesteśmy jeszcze w Polsce?? Chcę coś kupić, jednak czy to przyjdzie z Polski czy z Ukrainy? Czy te ceny wysokie wszystkiego może są spowodowane faktem, że towar sprzedawany zostanie wysłany aż z Ukrainy?

Pomoc pomocą, ale heloł!.. Ziemia do rozumu..

Trzeba by sprawdzić czy wywieszenie ukraińskiej flagi bez POLSKIEJ obok, albo wywieszenie jej ZAMIAST nie jest w jakiś sposób karalne. Bo zdecydowanie powinno być. Być może podlega to pod zbezczeszczenie polskich symboli narodowych?
Może należy uruchomić jakąś organizację ścigającą i piętnującą, bojkotującą takiego rodzaju przejawy rasistowskie w stosunku do własnego narodu? Antypolonizm to się chyba nazywa.


Ponadto angażować się i pomagać powinien indywidualnie wyłącznie ten, który chce. A nie w obowiązkowy sposób czy pod ukrytym przymusem (gdzie każdy jeden z nas, za to w przyszłości zapłaci). Przykładem tego jest fakt, że Morawiecki zadeklarował wysłanie 25 tys. ton polskiego paliwa dla Ukrainy. Przecież Morawiecki nie ma swojego paliwa. Więc niby skąd on to weźmie? Z naszego rynku, a jego braki w następstwie zostaną uzupełnione kolejnymi zakupami, co przełoży się na dalszy wzrost wysokich cen. A skoro się zadeklarował, to powinien wyłożyć ze swoich, mało nie ma.. Ale cudze łatwo się wydaje. A polak biedny rezygnuje z pracy, zwalnia się bo zwyczajnie nie stać go już przy tak kosmicznie wysokich cenach na dojazdy do pracy.

Doszliśmy do punktu gdzie granica absurdu i irracjonalności została dawno przekroczona. To bardzo niebezpieczny precedens.

Wojna na Ukrainie 2022
Wojna na Ukrainie 2022

Skomentuj pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *