MotoBlog – redaktor motoryzacyjny

Witajcie!
Chciałbym podzielić się z Wami pomysłem, który mnie prześladuje od dłuższego już czasu. Mianowicie kusi mnie założenie hobbystycznego bloga motoryzacyjnego w najszerszym tego pojęcia znaczeniu. A kiedyś z czasem może wydać jakieś czasopismo motoryzacyjne w klasycznej papierowej formie.
Jednak po kolei, nie odbiegając od pierwotnego założenia.

Prowadziłem już kiedyś tego typu blog, jednak o określonej gałęzi motoryzacji, którą się interesuję najszczególniej. Pisałem też dla innych znanych serwisów motoryzacyjnych, a także do czasopism motoryzacyjnych. Oczywiście jako miłośnika czterech kółek interesuje mnie wszystko po trochu, lecz nie na każdy temat potrafiłbym się już wypowiedzieć tak samo obszernie. Ponadto brak czasu uniemożliwiał zajmowanie się wszystkim samemu od deski do deski.

Koniec końców temat został zamrożony, ale wciąż gdzieś tam o sobie regularnie przypomina.

Chciałbym zatem dotrzeć do kilku osób, pasjonatów różnych dziedzin motoryzacji, z którymi udało by się z sukcesem zrealizować taki projekt. Portal dosięgał by wówczas wszelkich możliwych tematów, każdy miłośnik znalazł by tu odpowiednie dla siebie kategorie. Poruszalibyśmy tematy każdej marki samochodowe, porady i naprawy, dziedziny jednośladów, sportu motoryzacyjnego jak np. F1, WRC, Drifting, tuning samochodowy, różne style: JDM, Stance, Custom. Pisalibyśmy o klasycznych reliktach motoryzacji 🙂 Mile widziana była promocja „zdolnej fotografii motoryzacyjnej”, publikowanie galerii. Prezentowalibyśmy relacje z wydarzeń motoryzacyjnych: ze zlotów i zawodów, np. popularnych ostatnimi czasy WrakRace. Nagłaśnialibyśmy dobrze zapowiadające się bazy projektów potrzebujące zwykle wsparcia, jakiejś reklamy, no i oczywiście zloty charytatywne również.

To taka wizja projektu w skrócie. Nie przeciągając – jeżeli przeczytałeś ten zarys, dysponujesz czasem, masz w sobie żyłkę dziennikarską, nie jest Ci obca poprawna gramatyka, masz coś co określa się „lekkim piórem”, chciałbyś spróbować swoich sił redaktora motoryzacyjnego, chcesz gdzieś/jakoś zacząć szlifować swój warsztat redaktorski, promować swoje nazwisko, chcesz o czymś opowiedzieć co leżałoby w zakresie takiej właśnie strony internetowej, może również nosiłeś się z zamiarem założenia swojego bloga, lecz nie wiesz jak się za to zabrać i ogólnie tak samo podobnie żyjesz motoryzacją – odezwij się, może to właśnie siebie szukamy!

Twoje miejsce zamieszkania nie ma znaczenia!

Skomentuj pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *