Zbiórka przeciwko zaśmiecającym środowisko

Drodzy Państwo!

Chciałbym prosić Was o pomoc w zebraniu pieniędzy na przynajmniej dwie fotopułapki cyfrowe.

Nasza okolica jest piękna! Jednak pozostaje nieustannie zaśmiecana przez niezidentyfikowanych osobników.

Co jest dla mnie czynem absurdalnym i haniebnym, gdyż w okolicy znajdują się 2-3 legalne zbiorowiska odpadów.

Z tego co mi wiadomo gmina już podejmowała wcześniej starania w tym temacie i okolica była wysprzątana. Jednak jak widać po zdjęciach (wykonanych przeze mnie osobiście wczoraj 4.04.2020), są ludzie którzy dbanie o naturę mają sobie za nic i konsekwentnie powtarzają proceder zaśmiecania środowiska. Oczywiście można znów zgłosić sprawę do gminy, jednak dlaczego wciąż wszyscy mieszkańcy mają ponosić koszty cudzego zaśmiecania.

Właśnie wczorajszego dnia z miejsca prezentowanego na fotografiach, widziałem dwa odjeżdżające samochody z przyczepkami. Na miejscu za to wygląda, że przybyło jedynie śmieci oraz gruzu. 

Dlatego wyszukałem informacje o wspomnianych fotokomórkach, które mogłyby pozwolić uwiecznić na zdjęciach sprawców, jak tylko się ponownie pojawią. A myślę, że z wiosną staną się oni odważniejsi i zuchwalsi, gdyż drzewa zakwitną i zazielenieją, pola obrosną i staną się dzięki temu mniej widoczni. Niestety nie stać mnie na taki wydatek z własnej kieszeni, dlatego byłbym wdzięczny za pomoc. Każde 10zł znacznie ułatwi i przyspieszy zakup, ba będę wdzięczny za każdą złotówkę!

Skomentuj pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *