GG – czyli od bohatera do zera

Obecna aplikacja GG (GaduGadu) to już nie tylko dno. Gadu już dawno przebiło to dno, a teraz puka od spodu, żeby nieco się wynurzyć.


BLOKADA GG

Czy jeszcze kogoś z Was spotkała jakaś przykra blokada na Gadu w ostatnim czasie?
Faktem jest, że obecnie o to nie trudno. Administratorzy blokują już za byle co, jeśli tylko cokolwiek im się nie spodoba. Usuwają nawet zdjęcia profilowe, choć powody często ocierają się o istną skrajność. Jak to zwykle bywa ze wszystkimi rodzajami totalitaryzmów na świecie.. Administratorzy wszystko zrzucają na rzekome zapewnianie bezpieczeństwa użytkownikom.. Brzmi znajomo?
Tutaj, w przypadku nowych właścicieli aplikacji mamy jednak do czynienia z daleko już wykraczającą zapobiegawczością.. A jak się to się ładnie mawia – „nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu”.

BIURO OBSŁUGI?

Arogancją bije jak szczynami ze ścieków.
Po zwróceniu się do obsługi nie licz na przychylność i pomoc.

Masowe blokowanie, następnie utrudnianie odblokowania.

Administrator rości sobie prawa do naszych danych osobowych, których obecnie podaje się tam dużo więcej niż dawniej oraz znacznie więcej niż wymagałoby podstawowe świadczenie tego typu usługi.

TO NASZE I CO NAM ZROBISZ?

Nie podoba Ci się to odejdź.

Firma, która obecnie przejęła bardzo popularny dawniej komunikator internetowy zapomniała, że to nie oni tworzą społeczność GG. Tworzą ją użytkownicy. Bez nas apki nie ma.

Czasy, gdy popularność apki GG była ogromna, gdy była ona pionierem i niekwestionowanym liderem bez konkurencji (prawdopodobnie już bezpowrotnie) minęły. Obecny wysyp alternatywnych komunikatorów pozwala na swobodny wybór i umożliwienie rozwoju innych, lepszych apek, dając im szansę rozwoju i popularyzacji zamiast GG.

Celowo nie przywołuję tutaj nazwy firmy obecnego właściciela. Każdy kogo spotkała przykra blokada konta, a także osoby które zwyczajnie zawiedzione zrezygnowały z korzystania z aplikacji powinny samodzielnie sprawdzić i wyszukać sobie firmę / właściciela, tak jak zrobiłem to już ja i wiele innych osób i wystawić jej RZETELNE recenzje i opinie na temat obecnego korzystania z aplikacji – najlepiej na profilu firmy w Google oraz ocena apki w sklepie play, jeżeli korzystanie z niej na smartfonie lub tablecie itp. (Tam można najlepiej zapoznać się z tym, co aktualnie myślą wszyscy użytkownicy o aplikacji, polecam poczytać i samemu również ocenić)

Ode mnie wszędzie mocna jedna gwiazdka :]
niestety, mniej już nie idzie.


Nostalgia pojawia się u osób, które korzystają z aplikacji od samego początku jej istnienia, a wiec już naprawdę wiele lat. Takie osoby jak my mają znakomity obraz zmian z perspektywy czasu i obserwacji przez wieloletnie korzystanie z komunikatora. Widzimy zatem jak bardzo stoczyła się ulubiona aplikacja.

CO MOŻESZ ZROBIĆ?

Co możesz zrobić, żeby uratować stare, dobre GG? Możliwe, że nie ma już dla niego ratunku.
Ale możesz zasygnalizować obecnym właścicielom zły kierunek rozwoju prac nad apką, która obecnie wygląda tak:

„Wcale nie jest płatna, jednak bezpłatna jest tak okrojona z funkcji i irytująca, że najzwyczajniej nie da się z niej już korzystać.”

Czyli robienie z użytkowników idiotów (-:

Smutne słoneczko - Przykry los GG
Smutne słoneczko – Przykry los GG

Jakie masz zdanie na temat obecnego GG?
Czy dla Ciebie to już też tylko maszynka do robienia pieniędzy, iście wyłudzonych od użytkowników?
Korzystasz z aplikacji tak długo, że masz mocne porównanie do jej funkcjonowania w dawnych czasach?
A może jesteś jej nowym użytkownikiem?

Byłeś/-aś już ostatnio blokowana? Jeśli tak to z jakich powodów?

Jakie polecasz alternatywne komunikatory?

Zapraszamy do dyskusji.

07.2022

Skomentuj pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *